Jak zaczęła się nasza przygoda?
Początkowo powstał pomysł, by promować ideę transplantacji poprzez muzykę i artystów. Gwiazdy mają to szczęście, że mogą w krótkim czasie dotrzeć do szerokiej publiczności. A nam bardzo zależało, żeby z misją Fundacji możliwie najszybciej dotrzeć do jak największej społeczności. I udało się! Poznaliśmy wielu wspaniałych artystów, zdobyliśmy w nich nieocenione oparcie i zyskaliśmy przyjaciół na całe życie.

W rytmie HLA 4transplant!
Na szczególne wyróżnienie zasługuje HLA 4transplant – zespół, który jest zbrojnym ramieniem Fundacji, i który podczas koncertów wykonuje niezapomniany performance związany z akcją #ZostawSerceNaZiemi. Perkusista tego zespół dr n. med. Zygmunt Kaliciński, który jest transplantologiem, kardiochirurgiem oraz Prezesem Fundacji Dla Transplantacji, prowadzi krótką rozmowę z publicznością na temat idei transplantacji.

Jeżeli organizujesz koncert i poszukujesz suportu, koniecznie pamiętaj o HLA 4transplant! Dla nich każdy występ jest nieocenioną okazją do promowania transplantacji jako formy ratowania życia w Polsce. Więcej informacji o zespole HLA 4transplant na ich Facebooku.magnetyzm serc - dwie pasje

LinkedIn

kardiochirurg na scenie

dr Zygmunt Kaliciński

Absolwent AM w Warszawie Wydział Lekarski. Podyplomowe studia zagraniczne odbył w Królewskim Szpitalu Dziecięcym w Liverpoolu w UK oraz w znanym ośrodku kardiochirurgii w USA w University of Alabama Birmingham. Po uzyskaniu tytuł doktora nauk medycznych pracował i studiował w Los Angeles w słynnym UCLA (University of California). Nawiązał i kontynuował wieloletnią współpracę z jednym z najsłynniejszych kardiochirurgów wszech czasów prof. Yves Lecomptem z Institute Hospitalier Jaques Cartier w Paryżu.

Od zawsze prowadził działalność społeczną: 1992 – zdobył fundusze na unowocześnienie aparatury oraz budynku Szpitala Dziecięcego przy ul. Marszałkowskiej 24, pomagał też w pracach Komitetu UNICEF – Oddział Warszawa jako członek. Sprawował funkcję Prezesa Rady Fundacji na rzecz rozwoju Chirurgii Dzieci im. Prof. Zygmunta H. Kalicińskiego, którą założył z bratem prof. dr hab n. med. Piotrem Kalicińskim ku pamięci ojca prof. Zygmunta H. Kalicińskiego.