W Walentynki zadbaj o serce z Kliniką dr Kuśmierczyk

Dwa i pół miliarda razy – tyle średnio uderza nasze serce w ciągu całego życia. Jeżeli twoje serce bije mocniej w sytuacji stresu, kiedy pojawiają się emocje, na przykład w czasie publicznego wystąpienia, nie ma powodu do niepokoju – uspokajają kardiolodzy.  Co dobrze wpływa na nasze serce?

Korzystnie serce wpływa dieta bogata w ryby – jest doskonałym źródłem kwasów omega-3, witaminy E oraz mikro- i makroelementów. Dieta bogata w te składniki powoduje m.in. zmniejszenie prawdopodobieństwa miażdżycy, a co za tym idzie zatorów i zawałów.

U osób palących papierosy kluczową rolę pełni rzucenie nałogu. Miażdżyca, będąca w dużej mierze skutkiem palenia papierosów, jest główną przyczyną choroby wieńcowej i zawału serca.

Wpływ regularnej aktywności fizycznej na serce jest dobrze udowodniony naukowo. Osoby wykonujące przynajmniej 3-4 razy w tygodniu treningi polegające na co najmniej szybszym marszu, jeździe na rowerze, czy ćwiczeniach grupowych, nie tylko dużo rzadziej doznają zawału serca, czy udaru mózgu, ale w istotnym statystycznie stopniu w mniejszym stopniu zapadają na nowotwory, czy chorobę Alzheimera, niż ich nieaktywni rówieśnicy.

Regularne badania lekarskie, obejmujące konsultacje, badanie EKG, czy poziomu cholesterolu po 40 r. ż., pozwala na wczesne wykrywanie chorób sercowo-naczyniowych i co za tym idzie ich skuteczniejsze leczenie.

Walentynki – lubisz lub nie, mogą być taką szczególną okazją do zerwania z zabójczym nałogiem palenia papierosów, rozpoczęcia regularnych ćwiczeń, czy wykonania długo odkładanych badań lekarskich.

Walentynki 2024

Walentynki to przede wszystkim atmosfera i emocje, i dobry powód by uszczęśliwić kogoś bliskiego, kogoś ulubionego.

Zbadaj się – spraw sobie lub ulubionej osobie prezent. 

Panowie i Panie, przed nami świętowanie.
Walentynki to przede wszystkim atmosfera i emocje, i dobry powód by uszczęśliwić kogoś bliskiego, kogoś ulubionego. To piękne kwiaty 🌺🌹🌹🌹od serca, delikatne smaki jak afrodyzjaki 🍓🍍🍉 , wydarzenia kulturalne 🎻🎷🎼 i wydarzenia wogóle. To czas gdy mijając kogoś obcego mimowolnie uśmiechamy się. I nawet jeśli to obca Wam okazja, cieszmy się takimi chwilami, dla zdrowia. Bo radość niesie zdrowie. Poszukujcie, organizujcie, czasu pozostało niewiele, ale wystarczająco by móc poczuć te dobre chwile. I tego Wam i Nam życzymy. A gdy zabraknie Wam pomysłów wybierzcie nasz i podarujcie sobie i ulubionej osobie wizytę w Klinika Dr Kuśmierczyk w Warszawie – co myślisz o badaniu echo serca lub próbie wysiłkowej na cykloergometrze? na nowoczesnym sprzęcie medycznym ? W miłej i spokojnej atmosferze zrobisz więcej dla zdrowia. Możesz już dziś zrobić więcej – zarejestruj wizytę i spotkaj się z lekarzem kardiologiem – ☎️22 380 31 07 lub ☎️ 535 519 515 ♥️ Warszawa, Aleja Niepodległości 18. https://klinikakusmierczyk.pl/diagnostyka/ #Walentynki #prezent #diagnostykakardiologiczna #kardiochirurgia #wybitnispecjaliściwum #lekarzeodserca #próbawysiłkowa #echoserca #kardiolog #kardiologwarszawa #kardiologdziecięcywarszawa https://klinikakusmierczyk.pl/specjalisci-kliniki-dr-kusmierczyk/