Zarejestruj wizytę lekarską
Poznaj powody, dla których warto korzystać zdiagnostyki usg w naszej klinice? –
Nasi specjaliści to uznawani w Polsce i na świecie zdolni lekarze, naukowcy, pionierzy i innowatorzy w swoich dziedzinach. Do zespołu dołączył lekarz, specjalista radiologii i ultrasonografii – Adam Bołtuć.
Wszystkie badania wykonywane są aparatem ultrasonograficznym Affiniti, który dzięki znakomitej jakości obrazu pozwala na precyzyjną analizę tkanek, a tym samym bardzo dokładne diagnozowanie badanych obszarów. Jeden z najnowocześniejszych aparatów oferujący perfekcyjny obraz dzięki możliwości obrazowania Pure Wave (konstrukcja głowic klasy premium Pure Wave dostarcza doskonałą rozdzielczość przestrzenną i kontrastową obrazowanych tkanek).
Innowacyjne obrazowanie mikroprzepływów dzięki funkcji MFI (Micro Flow Imaging)
Rozwiązanie MicroFlow Imaging jest nowym zastrzeżonym trybem obrazowania opracowanym w celu wykrywania powolnego i słabego przepływu krwi w tkankach. Tryb MicroFlow Imaging eliminuje wiele ograniczeń konwencjonalnych metod, co pozwala na wykrycie przepływu krwi w małych naczyniach przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości i minimalnej liczbie artefaktów.
Skorzystaj z możliwości kliniki dr kuśmierczyk
Na czym polega USG?
Do obrazowania wnętrza ludzkiego ciała wykorzystywane są fale akustyczne o wysokiej częstotliwości, niesłyszalne dla ludzkiego ucha, w zakresie od 1 do 10 MHz. Bezboleśnie wnikają do naszego ciała i rozchodzą się, nie uszkadzając komórek. Są bezpieczne, w przeciwieństwie do promieni rentgenowskich. Na dodatek nie trzeba wprowadzać do organizmu żadnych płynów, aby powstał kontrast. Każdy narząd odbija ultradźwięki inaczej, dzięki czemu można rozpoznać jego strukturę. Można powiedzieć, że ultrasonograf układa odbite fale w obrazy, rejestruje kształty i dzięki temu widać odchylenia od normy. Działa podobnie jak system nadawczy nietoperza, „widzącego” otoczenie i przeszkody, które odbijają wysyłane przez niego ultradźwięki. Ważną częścią aparatu jest głowica, w której znajduje się przetwornik ultradźwięków. Obraz narządu lub wybranej tkanki powstaje na monitorze dzięki temu, że impuls akustyczny zostaje zamieniony na elektryczny.
Przed badaniem trzeba odsłonić odpowiedni fragment ciała, który lekarz przez przyłożeniem głowicy smaruje żelem ułatwiającym przewodzenie. Przesuwając głowicę, uzyskuje obraz całego badanego narządu. Ale niektóre miejsca strzegą swoich tajemnic. Tkanka kostna oraz powietrze w przewodzie pokarmowym i płucach nie przepuszczają ultradźwięków. Dlatego niemożliwa jest ocena kości czy narządów leżących wewnątrz czaszki. U niemowlęcia USG głowy robi się przez ciemiączko, a do badania mózgu i kośćca osób dorosłych stosuje się inne techniki, np. rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową.
https://www.philips.pl/healthcare/product/HC795210/philips-affiniti-70-ultrasound-syste